Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Magazyn energii ME1443-W

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 15 900,00 zł 15900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Global
Kod produktu: Magazyn energii ME1443-W

Opis

Nasza produkcja - firmy GLOBAL.

Magazyn energii – umożliwia magazynowanie / przechowywanie energii wyprodukowanej przez własną instalację fotowoltaiczną. Główną ideą magazynu energii jest przechowywanie energii, którą instalacja PV wyprodukowała w godzinach w których słońce operuje najintensywniej, ale podczas których zazwyczaj domownicy przebywają poza domem, co oznaczałoby konieczność oddawania energii do sieci publicznej. Natomiast stosując magazyn energii tą właśnie energię można zmagazynować i przechować ją do godzin popołudniowo – wieczornych, kiedy domownicy wracają do domu i zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię rośnie.

Mówimy tutaj o magazynie energii jako o brakującym ogniwie w układzie systemu fotowoltaicznego zapewniającego niezależność energetyczną. I tak panele PV produkują własny prąd, który dzięki magazynowi energii możemy zmagazynować do czasu, kiedy będzie on skonsumowany. Dodatkowo możemy rozszerzać całość o energooszczędne ogrzewanie podczerwienią (którego jesteśmy producentem) oraz o samochody elektryczne (całkowicie elektryczne lub hybrydy plug-in).

Magazyn energii jest elementem, który można uwzględnić w nowo projektowanej instalacji fotowoltaicznej lub wbudować go w już istniejącą instalację fotowoltaiczną. Najłatwiejsze jest uwzględnienie magazynu energii w nowopowstającej instalacji PV. Zastosować wtedy należy falownik hybrydowy, do którego oprócz paneli fotowoltaicznych podłączony będzie również magazyn energii. Prąd wyprodukowany przez panele PV będzie zasilać urządzenia domowe, a nadwyżka będzie  „napełniać” magazyn energii. Dopiero po „napełnieniu” magazynu ewentualne nadwyżki będą kierowane do sieci publicznej. A w godzinach wieczornych, kiedy produkcja paneli PV maleje, urządzenia domowe będą czerpać zasilanie z magazynu energii.

Natomiast kiedy użytkujemy już instalację fotowoltaiczną i chcemy rozbudować ją o magazyn energii i mamy falownik niehybrydowy, to albo wymieniamy falownik na hybrydowy, albo do istniejącego układu dokładamy 3 falowniki, każdy obsługujący jedną fazę, do których podłączony będzie magazyn energii.

Magazyn energii zbudowany jest z litowo żelazowo fosforanowych ogniw bateryjnych oznaczonych symbolem LiFePO4. Nad całością czuwa tzw. BMS (battery management system) czyli układ scalony, który zarządza pracą magazynu, nadzoruje parametry pracy, zabezpiecza przed zbytnim rozładowaniem jak i przeładowaniem, kontroluje napięcie i czuwa nad ogólnym bezpieczeństwem pracy całego układu.

Pojemność magazynów energii jest elastyczna i może być dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy lub gospodarstwa domowego, niemniej jednak przyjmuje się, że magazyn o pojemności ok. 10-14 kWh jest wystarczający na potrzeby gospodarstwa domowego.

Rozwój technologii i związany z tym spadem cen magazynów energii w połączeniu z możliwym do uzyskania dofinansowaniem powoduje, że będą się one stawać coraz bardziej popularne. A biorąc pod uwagę ostatnie informacje płynące z rynku zasilania, które mówią, że np. w dniu 24.04.2023 produkcja prądu ze źródeł odnawialnych była tak wysoka, że narodowy regulator sieci energetycznych zdecydował się na ograniczenie produkcji, a raczej ograniczenie przyjmowania prądu ze źródeł odnawialnych do sieci elektroenergetycznej  skłaniają do wniosku, że własny magazyn energii będzie wręcz koniecznym elementem, który będzie umożliwiać korzystanie z prądu wyprodukowanego przez własną domową elektrownię fotowoltaiczną.

 

Magazyn energii ME1443-W

Podstawowe parametry:

 

Model:

ME1443-W

Pojemność nominalna (kWh):

14,3 kWh

Napięcie nominalne (V):

51,2 V

Wymiar (cm):

82*44*26 cm

Waga (kg):

100 kg

Napięcie odcięcia rozładowania (V):

41,6 V

Napięcie ładowania (V):

57,6 V

Ciągły prąd ładowania/rozładowania (A):

140 A przy 25±2℃ (zalecane)

Ilość cykli ładowania:

6000

Wymienne ogniwa bateryjne:

tak, po 6000 cykli następuje tylko wymiana ogniw bateryjnych, natomiast całe urządzenie pozostaje w dalszym użyciu

Maksymalny standardowy prąd ładowania/rozładowania (A):

150A przy 25±2℃

Standardowy prąd ładowania/rozładowania (A):

140 A przy 25±2℃ (zalecane)

Maksymalny standardowy prąd ładowania/rozładowania (A):

150A przy 25±2℃

Temperatura pracy:

0~50℃ (ładowanie)

-10~50℃ (rozładowywanie)

-20~45℃ (magazynowanie)

Protokół (interfejs) komunikacyjny:

CAN oraz RS485

Łączność:

Bluetooth

Wilgotność:

10% - 85%

Gwarancja:

 5 lata

Kraj pochodzenia:

Polska

Certyfikacja:

przetestowany w polskim laboratorium

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl