Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Panel przemysłowy SUNPOWER 1000W + termostat gniazdkowy TS10

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 990,00 zł 990.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Global
Kod produktu: Panel przemysłowy SUNPOWER 1000W + termostat gniazdkowy TS10

Opis

Rosnące koszty ogrzewanie skłaniają do poszukiwania tańszych i efektywniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Proszę zapoznać się z możliwościami jakie otwiera przed Państwem tanie, efektywne i zdrowe ogrzewanie podczerwienią. Energooszczędność i przyjazność środowisku. Energia elektryczna zamieniona w odpowiedni sposób na falową energię cieplną sprawia, że ogrzewanie elektryczne może być bardzo tanie!!!

 

Nabywając panel grzewczy podczerwieni przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bez ogrzewania powietrza bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.

 • bez konieczności wydzielania miejsca do składowania opalu, kosztów transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • bez pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność (na poziomie 20-30 lat) bez konserwacji
 • bez strat ciepła, tak jak to ma miejsce podczas transportu ciepła rurami od pieca do kaloryferów
 • bez konieczności zakupu pieca i jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • bez kosztów konserwacji i napraw linii przesyłowych
 • bardzo prosty montaż, elegancja i funkcjonalność

 

Odczuwany komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzięki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Stary piec kaflowy - najlepsze porównanie

Żadne inne urządzenie nie ma tak dobrej reputacji jak "stary piec kaflowy". Coś musiało w tym być, coś co się czuło, ale nie umiało się tego opisać. Co stanowiło o przytulnym ciepłe pieca kaflowego:

chłodne, nieruchoma i dzięki temu wolne od kurzu powietrze oraz ciepłe ściany

W odpowiedni sposób umiejscowiony piec kaflowy stał zawsze przy wewnętrznej ścinanie w taki sposób, że mógł emitować ciepło w równym stopniu na wszystkie ściany. Silna emisja ciepła pieca ogrzewała strony wewnętrzne ścian, podnosząc temperaturę ich powierzchni pozostawiając jednak powietrze w pomieszczeniu chłodnym.

Badania naukowe dowodzą, że osoby w pomieszczeniu w którym temperatura powietrza wynosi 50 st. C, a ściany są chłodne marzną niesamowicie, podczas gdy przy temperaturze 10 st. C. ale ciepłych ścianach pocą się.

Fale ciepła emitowane przez panele grzewcze podczerwieni

Emitowane ciepło nagrzewa ściany, sufit, podłogę, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wszystko to gromadzi energię i oddaje ją ponownie do pomieszczenia.

 
Ciepło konwekcyjne

Ciepło unosi się w powietrzu zgodnie z zasadą krążenia powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób przestrzeń wyższa jest bardziej nagrzana niż dolna. Powstaje uczucie niewygody spowodowane zimnymi stopami i gorącą głową. Przez cyrkulację wzbijany jest kurz co doprowadza do krążenia w powietrzu bakterii.

 

Zalety:

 • Energooszczędność

  Uzyskuje sie dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%.

 • Ekonomia

  Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja.

 • Ekologia

  Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin.

 • Wellness

  Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne ciepło.

 Problem pleśni i grzybów 

Bardzo duża ilość mieszkań i domów w Polsce dotknięta jest problemem pleśni oraz grzybów na ścianach. Pleśń powstaje najczęściej przez wilgoć na zbyt chłodnych ścianach. 

Wielu mieszkańców nie spostrzega tego problem, gdyż często dochodzi do rozwoju pleśni w zastawionych kątach ścian bądź za meblami. A pleśń jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Aby skutecznie jej zapobiegać należy zatem zadbać o równomierne ciepło w pomieszczeniu. Przede wszystkim nie można dopuścić do sytuacji wilgotnych i zimnych kątów. Największym problemem jest ogrzewanie konwekcyjne. Ogrzewa ono tylko powietrze, które gromadzi się pod sufitem a dopiero ochłodzone opada niżej i na poziomie podłogi wraca w procesie cyrkulacji do kaloryfera. Wadą tego jest to, że powietrze dopóki jest ciepłe znajduje się wysoko, gdzie jest bezużyteczne, na poziom podłogi spływa dopiero wtedy, kiedy ulegnie ochłodzeniu. Transportuje dodatkowo w procesie cyrkulacji kurz. Skutkuje to tym, że ściany znajdujące się naprzeciwko kaloryfera pozostają zimne i wilgotne. Stwarza to idealne warunki dla rozwoju pleśni. 

Podsumowując, przy ogrzewaniu konwekcyjnym powietrze pozostaje ciepłe i suche, ściany natomiast chłodne i częściowo wilgotne. 

Całkiem inaczej wygląda sytuacja w przypadku ogrzewania podczerwienią (falami ciepła). Powietrze nie zostaje ogrzane, natomiast ściany, osoby i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Dzięki zgromadzonemu w taki sposób ciepłu zapewniona jest równomierna temperatura w pomieszczeniu, a jednocześnie ciepłe i suche ścinany. Dla pleśni nie zostają stworzone przyjazne warunki do rozwoju. Wietrzenie nie doprowadza do wychłodzenia pomieszczenia, ściany pozostają długo ciepłe a dodatkowo oddają skumulowane ciepło do pomieszczenia. 

Ogrzewanie podczerwienią oznacza: brak pleśni, mniej reumatyzmu, lepszy mikroklimat w pomieszczeniu, mniej bólów nadgarstków, mniej problemów z oddychaniem oraz niższe koszty ogrzewania.

Bardzo ważne: najlepsze efekty oszczędności uzyskujemy kiedy stosujemy nadmiar mocy - wówczas mocniejsze panele szybciej uzyskują zadaną temperaturę i szybciej się wyłączają. Zakup paneli jest jednorazowy, a oszczędności uzyskujemy w horyzoncie całego życia. 

Bardzo solidne wykonanie. Model ten wyprodukowany jest ze stali, co czyni go praktycznie niezniszczalnym, dodatkowo ryflowana powierzchnia grzejąca wydatnie zwiększająca skuteczność działania panela.

 

Wymiary: Powierzchnia:
60 cm x 20 cm x 7 cm stal
Ramka:  Waga:
stalowa obudowa  5 kg
Kolory: Moc:
czarny 1000W
Miejsce montażu: Zasilanie:
ściana 230V
sufit  
W zestawie:  

uchwyty montażowe,

przewód zasilający

wtyczka 230 V

 
   

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl